| anonim_4396 a întrebat:

Unde recomandati sa fac cursuri de germana?
Sunt incepator. (dar nu institutul Goethe ca e prea scump si nu stiu daca merita)

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Institutul Goethe merită orice bănuț dat, au metode foarte bune de învățare. Diplomele lor sunt recunoscute în toată lumea. Online mai greu sa înveți de unul singur, ar trebui sa te interesezi dacă poți plăti în rate atât timp cât urmezi cursurile la ei.

| RAY a răspuns:

Poti si online sa inveti daca vrei
http://ray-tm.blogspot.ro/2017/10/limba-germana-curs.html
dar desigur ca recomandarea mea e goethe institut, dar lucru care l am observat eu e ca nu va place sa vorbiti limba germana, daca nu o vorbesti nu o sa o inveti in veci sa stii

| leapșa a răspuns:

Gasesti si pe net.
Sunt videoclipuri pe YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC95b-giaUGjJFKaTjBdsLrg/videos

| toniela a răspuns:

Poti incerca pe www.germanaonline.ro si/sau pe www.invatagermana.ro
Ofera cursuri de germana online pentru incepatori care sunt chiar bine structurate si usor de parcurs
Cursurile sunt la un pret acceptabil si pe langa asta poti sa incerci gratuit o portiune din unele cursuri