| dienutza94 a întrebat:

Unde se tine olimpiada nationala de limba latina in anul 2011-2012? Anul trecut s-a tinut la Deva, cu un an inainte la Turnu Severin, dar nu stiu nimic de anul asta si vreau sa stiu. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Monique_3125 a răspuns:

Buna!
Anul acesta se va tine la Brasov; stiu eu sigur pentru ca sunt de aici...Deci sa ne intalnim cu bine in cel mai frumos judet al tariihappy

| dienutza94 explică (pentru Monique_3125):

Chiar e stabilit? Pe internet am cautat peste tot si nu scrie nimic.

| Monique_3125 a răspuns (pentru dienutza94):

Pai pe internet va scrie dupa ce se va tine...Nu prea se ocupa atat de mult de postarea informatiilor despre nationala la limbi clasice pe cat se ocupa de celelalte materii. Asta e...Ai vazut ca si programa nu a aparut incahappy

| dienutza94 explică (pentru Monique_3125):

Ma bucur daca se tine la Brasov. Auzisem zvonuri si despre Buzau, Piatra Neamt, dar Brasov era de departe optiunea mea preferata. Sper sa ne vedem cu bine acolo!

| Monique_3125 a răspuns (pentru dienutza94):

Ooo, ma bucur. Dar tu de unde esti?

| dienutza94 explică (pentru Monique_3125):

Turnu Severin. La noi s-a tinut olimpiada acum 2 ani.

| Monique_3125 a răspuns (pentru dienutza94):

Ooo, ce mi-a placut acolo. Era atat de cald day dreaming
Si cum a fost? voi ce avantaje ati avut?

| dienutza94 explică (pentru Monique_3125):

Faptul ca n-a trebuit sa induram impartitul camerei la un camin cred ca poate fi considerat un avantaj. Am mers si noi in calatoria cu vaporul...N-am simtit diferenta fata de o olimpiada nationala, dar nici nu ma pot plange big grin Ma bucur ca v-a placut la noi happy

| Delid a răspuns (pentru dienutza94):

Buna! Deci se va tine sigur olimpiada la Brasov in acest an? Auzisem si eu de Buzau si de asta intreb. Merci big grin

| Monique_3125 a răspuns (pentru Delid):

Da, chiar se va tine. Profa de latina mi-a spushappy