| razadeluna a întrebat:

Unde sunt cele mai bune scoli? in America sau in Europa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europa? Da poate pentru ca esti obligat sa inveti ca prostu nu stiu cate materii si la final majoritatea dintre noi sunt mecani, vanzatori sau alte meserii varza desi au invtzat! dc? pentru ca esti obligat sa invetzi fizic chiar daca nu vrie sa te faci fizician etc straight face in america sunt mai liberi da si e mai bine pentru ca au unele materii optionale dk`mi plae matematica ma duc la un curs intens sau alte materii...si chiar daca cica europa are scoli mai bune eu as zice nu mai bine ci mai severe dar tot americanii ne fac asa ca tot respectul mi-ar fi placu tsa traiesc in america...

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In America sunt extrem de libertinii adolescentii, in Europa scolile au mai mare prestigiu si nu intra oricine

| JeSa a răspuns:

In Europa

| qwerty a răspuns:

In Romania.

| mcandr3y a răspuns:

Cica in europa! nu stii ca in Romania se spune ca scoala e mai buna decat in america, si ca elevii sunt mai bine pregatiti!

| Pho3nix a răspuns:

In Romania ne pune sa invatam sute de materii si la final nu ne-au folosit deloc. Ne baga prea multe informatii in cap si nu ne ajuta deloc.

| tpuguru a răspuns:

Nu știu, dar eu cred ca scoală în America este mult mai buna; nu pentru ce se preda, sau asa, dar pur și simplu mi se pare mult mai bine pe lângă școlile din România.In Romania se invata mult si greu, insa fara motiv. Scuzați-ma dacă aveti alte opinii, dar asta este parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europa. U.ca=marea brit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania sunt mai bine pregatiti elevii dar degeaba..., in America e mult mai usor nu ca nu se invata ci pentru ca ai materii optionale si vei devenii ce vrei sa devii. parerea meabig grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In America totul e aproape optinal,la noi da-i in colo de elevi ca tra sa faca si asta si asta,da trebuie,dar nici chiar asa,sa nu ai putin timp de tine,cat ce sa mai zic ca la fiecare profesor ii traba sa stii materia cap-coada pe derost, acolo hai ca te mai inteleg, la noi dai cu 3 si cu 2