| DarthRevan a întrebat:

Diferenta intre Europa si America?

8 răspunsuri:
| DarthRevan explică:

Ca mentaliatate, avataje si dezavantaje?

| DarthRevan explică:

US VS EU?

| vladeusebiu a răspuns:

Continente sau ca economie? Ca economie America are de 2 ori jumate economia inregii Europe cu toate tarile ce aparin acesteia.

| KodrutZ a răspuns (pentru vladeusebiu):

Iar ca holocaust/macel, Hitler a fost mic copil pe linga ce au facut americanii cu bastinasii cu mai putin de 200 de ani in urma. Dar uite ca toti sar de c00r in sus ca evrei, ca holocaust, ca nazisti nenorociti, dar daca e sa aduci aminte de ce natie de macelari sint bunii nostri aliati, tac milc.

| Warchild a răspuns:

Cum te uiti pe harta europa e in stanga iar america in dreapta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Warchild):

Asta daca intorci harta invers.

| Warchild a răspuns:

Europa...a cucerit America..ca si populatie e cam aceeasi prin incrucisare s-a colorat mai mult, dar sunt unele lucruri ce le gasesti doar in America si invers.

| ANONIM7373 a răspuns:

Europa este un continent mic; America este un continent mare. Europa cuprinde limbi vaste; America cuprinde pe cea mai mare parte a teritoriului ei (tara, continent) limba engleza. Europa cuprinde religii diferite (ortodoxism, catolicism, protestantism etc. ); America cuprinde cateva religii : protestantismul si catolicismul. Cateva diferente!