| KindKid17 a întrebat:

Unde sunt scoli pentru pompieri? As vrea sa merg acolo! Imi poate zice cineva ce trebuie sa invat si la ce dau admitere acolo? Funda! Va rog raspunsuri clare si lungi!

2 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci armata la pompieri si dupa sa ramai acolo.Scoli nu stiu daca sunt.Or fi pe undeva prin tara asta.

| FoundYouLover a răspuns:

Daca vrei sa fii dispecer la pompieri trebuie sa faci un curs destul de scurt (cam 3 luni) si il poti face si in paralel cu jobul. Daca vrei sa fii pompier, aici nu stiu.Du-te intr-un mall cat mai mare cand ai timp si uita-te pe acolo dupa barbati sau femei imbracati sau imbracate in uniforme rosii, este posibil chiar sa le scrie pe spate "pompier".Ca de obicei mall-urile au pompieri si intreaba-l pe unul din ei ce ne-ai intrebat pe noi.Sunt sigura ca el stie mai bine si ca va fi bucuros sa te ajute.