| sunshine_6269 a întrebat:

Unde te poti duce mai departe de la un liceu de la profilul filologie? dar stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

De la filologie poţi da aproape oriunde ai înclinaţii, dar nu-s recomandat facultăţile de ştiinţe exacte. ideal ar fi litere, drept, jurnalism, psihologie, istorie, limbi străine, resurse umane, marketing, relaţii publice, sunt o groază, doar talent şi plăcere să ai.

la ştiinţe sociale chiar nu ştiu, dar bănuiesc că tot ceva de genul ăsta e... psihologie, resurse, etc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Oriunde, poti alege orice facultate, in functie de calitatile si preferintele tale, pentru intrarea la facultate nu are importanta profilul liceului absolvit.

| Petronela a răspuns:

La filologie te poti duce la facultatea de drept, litere iar la stiinte sociale poti sa dai la orice facultate vrei

| Iva a răspuns:

Litere, Sociologie, Limbi Straine, Pedagogie...

| LOVEsick a răspuns:

Eu sunt stiinte sociale. Pot sa ma duc la orice facultate vreau eu dupa ce termin liceul. De preferat insa, cei care au urmat acest profil sa nu se duca undeva unde trebuie matematica, fizica si alte stiinte exacte pentru ca-n liceu nu se fac materiile happy.

| dianna_2063 a răspuns:

Asta ma intrebam si eu. dau la stiinte sociale si tot de psihologie cam asa ajungi sau profsor...thinking