| dana06 a întrebat:

Unde traiesc maghiarii, germanii si sarbii in Romania?

Răspuns Câştigător
| MiAaa234L a răspuns:

Maghiari- Harghita, Covasna(143127 pers.)
Germani-Transilvania, Bucovina, județul Satu Mare(1420 pers.)
Sarbi- Banat (22541 pers.)

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In toata tara. Maghiarii sunt majoritari in Harghita, Covasna si Mures. Germanii sunt multi in zona Sibiu-Brasov, Sighisoara, Banat, Hunedoara. Iar sarbii in Banat, in zona de granita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au un loc al lor, dar sunt si imprastiat, liceu meu se maghiarizeazalaughing Anunturile se fac si in Romana si Maghiara, ca 1/3 sunt maghiari. Era un spectacol, programu in Maghiara...

Răspuns utilizator avertizat
| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

In Romania