| Malvina24 a întrebat:

Universitatea Spiru Haret are locuri finantate din buget?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Din cate stiu, Universitatea Spiru Haret face parte dintre universitatile particulare si, in consecinta, nu au locuri finantate de la buget.
Mai multe detalii aici:
http://admitere.spiruharet.ro/cumteinscrii.php

3 răspunsuri:
| Malvina24 explică:

Eu vreau o facultate dar sa intru la buget.M-ar fi interesat psihologie dar nu au nici in judetul meu(gorj) si nici in cele apropiate.Stiu cum este la Spiru, aveti dreptate cu totii! E rau, dar nu am alta obtiune.Ma hotarai sa urmez in judetul Dolj(Universitate Craiova) la Ingineria produselor alimentare-controlul si expertiza produselor alimentare. Sper sa intru la buget.Anul trecut ultima medie buget a fost 7.36.Anul asta sunt 25 de locuri si eu zic ca as intra lejer printre primii 10.Si avand in vedere ca imi doresc sa urmez psihologia o sa merg la ID la cea de-a doua facultate la Spiru. Sfaturi?

| PinkPanther a răspuns:

E particulara, deci nu, doar cele de stat au locuri la buget
daca vrei sa o faci doar pentru diploma, e ok, nu trebuie sa deschizi nici o carte, dar daca vrei sa si invati ceva e cea mai proasta alegere

| Ecea a răspuns:

Este facultate particulara,numai cu plata.
Dar personal nu o recomand,am facut eu un an si am abandonat-o, e totul mult prea simplu, treci cu note mari si nu inveti nimic in sesiune.
Depinde ce pretentii ai de la facultate.