| ioanacrys a întrebat:

Universitatea "Spiru Haret" Bucuresti. ce pareri aveti despre ea? Se merita sa urmez o facultate la aceasta Universitate? am auzit ca si-au rezolvat problemele.
As vrea sa dau in Bucuresti da ma tem ca va fi prea scumpa chiria la apartament, si-mi va fi greu "sa-mi fac loc" printre studentii bucuresteni care am auzit ca sunt cam dificili!sad
Daca sunteti studenti acolo sau sunteti in tema cu acest subiect, as dori cateva opinii.Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce parere am? PROASTA! E un magazin de diplome, o magazie ce scoate intelectuali pe banda rulanta fara niciun pic de cunostinte, fara a angrena minte studentului in perioada facultatii. Si dupa, ies si tipa ca n-au locuri de munca, desi ei sunt ''intelectuali''. Multi din ei nici nu stiu unde e facultatea desi sunt an terminal sau se duc doar in sesiune la scoala pentru a bifa prezenta si a lua note.
O facultate te pregateste pentru viata si asupra altor aspecte, nu numai a cunostintelor pe un domeniu. Dar acum, oricine are facultate.
Studentii bucuresteni nu-s dificili, depinde de la persoana la persoana. La Spiru insa, sunt multi insa cu bani, ce fac facultatea pentru hartie caci viitorul e deja asigurat.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Eu n-as numi Spiru Haret "universitate". Nici aceasta, nici alta, tot privata. Daca tot vrei cu adevarat sa urmezi o scoala serioasa, inscrie-te undeva unde stii ca inveti ceva si ai competitie, ca sa te autodepasesti mereu. Nu la vrajelile astea private...

| LoryM22 a răspuns:

Daca tot vrei s adai la o facultate, si ai vrea sa vi in Bucuresti alege oricare alta facultate particulara, dar nu Spiru, nu este bagata in seaman nicaieri daca doresti sa te angajezi, fi desteapta ori mergi la particular in Bucuresti si te angajezi sa-ti fie mai usor 1- prinzi experienta si asta se cere mai mult decat daca ai terminat Ploi si esti fara experenta, 2-esti pe picoarele tale, independenta.Sau poti alege forma I. D ramai la tine acasa sa te duci doar cand trebuie la examene.Este alegerea ta. A si legat de "Micul Paris"nu trtebuie sa-ti fie teama, ori intrii in hora ori esti indiferenta, ca oricum majoritatea care au venit aici sunt din provincie.
Succes in noul an universitar!

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Dacă tot vii din provincie, nu crezi că ar fi cazul să faci o FACULTATE? De obicei cei care "studiau" la Spiru Haret erau înscriși la ID, la zi nu prea își are rostul.

| matt25 a răspuns:

1) Spiru Haret nu este o facultate unde sa faci ceva, plus ca stau execrabil cu organizarea. 2) Ma simt jignit cand spui ca studentii din Bucuresti sunt dificili. Nimic mai neadevarat, dificili sunt cei care nu sunt bucuresteni si au venit din provincie si odata ajunsi in capitala si-au luat arfe.

| matt25 a răspuns:

Atmosfera ti-o faci singura. Nu mai ai de ce sa te temi, te pregatesti de facultate si ai o varsta la care nu mai trebuie sa iti ridici asemenea probleme. Oameni rai si prosti sunt peste tot, nu doar in Bucuresti.:-) Doar ca aici s-au adunat cei mai multi.

| diana a răspuns:

Salut!happy
Nu sunt studenta la aceasta facultatea dar... Daca nu vrei sa inveti si mergi pe principiul,, dai banul treci anul", aceasta,, Universitate" este foarte bunahappy
Nu trebuie sa ai emotii.Probabil te-ai gandit ca Bucuresti este un mai dezvoltat si cei de aici sunt increzuti.Mai sunt si d'astia dar nu o fi toata facultatea plina de increzutilaughing
Bafta!

| ioanacrys explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Astept si alte pareri, iar in privinta opiniei despre studentii bucuresteni va rog sa ma scuzati.nu am vrut sa jignesc pe nimeni, nici sa generalizez, doar imi este teama de atmosfera incarcata din Buc.
Sorry again!:*