| vodaalex321 a întrebat:

Urasc facultatea la care sunt. Sunt la jurnalism anul 2 si nu imi face placere nimic legat de facultate. Imi ia lipsa de viata. Sunt trist mereu din cauza ei din cauza profesorilor din cauza temelor si a exemanelor care sunt foarte ciudate pentru cineva introvertit ca mine si foarte stresante. In anul 1 a fost mai ok dar acum chiar nu o suport deloc mereu vin cu scarba in mintea mea fiind nervos toata ziua si lipsit de energie. M-am dus la facultate pentru ca nu voiam sa stau "degeaba" de dragul parintilor dar imi pierd toata motivatia sa mai fac ceva cu viata asta cand simt ca sunt pedepsit cand ma duc la facultatea asta. Am foarte putinin colegi max 5 si nu sunt nici ei foarte interesanti sau persoane cu care sa discut ceva nu stiu pur si simplu nu mai suport nimic legat de facultatea asta si simt ca in fata e un perete de care nu pot sa trec si imi vine sa ma dau batut si sa renunt la orice.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Atunci caută-ți un loc de muncă și retrage-ți dosarul. Ai timp până la vară să te înscrii în altă parte sau să strângi bani de un curs sau o calificare și faci ceva ce-ți place. Poate un psiholog sau consilier de carieră te-ar ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum mulți ani studenții la jurnalism mergeau cu unii la evenimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau studenți la jurnalism și veneau imediat când era un eveniment și mergeau și ei.