| eu112 a întrebat:

URGENT! Salut TPU.Sunt din Pascani, tocmai am terminat clasa a 8 si nu ma pot hotari la care dintre liceele Miron Costin si Mihail Sadoveanu sa ma duc. Vreau la profilul stiinte sociale si vreau sa aflu detalii despre liceele astea 2.Cat de performante sunt,cum sunt profesorii, unde e mai greu si eventual sa parerea voastra. FUNDA!

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Sunt din Iaşi, dar am rude în Paşcani şi cunosc oraşul foarte bine.
Cel mai bun liceu din Paşcani e Miron Costin fiindcă elevii sunt mult mai civilizaţi şi se face mai multă carte.
Profesorii de la Mihail Sadoveanu sunt mai severi decât aceştia de la Miron Costin.
După mine, e mai bun Miron Costin.
Acum rămâne la aprecierea ta.

| KingJulien a răspuns (pentru misterioaѕa):

Bune eu studiez la sadoveanu si profesorii nu sunt severi ci seriosi si nu au mentalitate de dinainte de 89 cum spunea BLKZ + ca datorita disciplinii elevii sunt civilizati! asa ca daca nu stii nu mai vorbi odata ce nu ai studiat acolo!

| misterioaѕa a răspuns (pentru KingJulien):

Vrei să spui că doar la Sadoveanu, profesorii sunt serioşi?
Nu prea aş crede asta.Sincer,şi la Liceul Teoretic Miron Costin şi la Colegiul Tehnic CF UNIREA sunt profesori destul de serioşi, şi severi dar există o limită.
Cunosc multe persoane care învaţă la Sado şi sunt stresate şi îngrijorate.
Cât despre faptul că ai incercat să îmi interzici să vorbesc, îmi dau cu părerea când vreau şi mai ales cand ştiu despre ce vorbesc.
Aşa că, mai lin!

| BLKZ a răspuns:

Si eu sunt din Pascani, trec si eu in clasa a 9-a. Dupa spusele unor prieteni, la Miron Costin profesorii ar fi mult mai tineri, deci au o mentalitate cam ca a noastra in timp ce la Sadoveanu majoritatea profesorilor au ramas cu mentalitatea de inainte de 89'.