| marinelaella4 a întrebat:

URGENT!

Sunt înscrisă în a 2-a sesiune de bacalaureat. Vreau să mă prezint doar la biologie iar la anul să dau la matematică.

Întrebarea mea este, dacă nu mă prezint la una din probe dar mă prezint la cealaltă, anul viitor, susțin doar proba la care am fost neprezentată sau susțin iar toate probele? straight face

2 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Doar la materia la care esti "restanta".Pe langa asta, nu e nimic daca ai picat prima data, se intampla si mie mi s-a intamplat, nu e sfarsit de lume.O sa treci, am incredere: )

| PeggyRock a răspuns:

Doar la cea pe care vrei să o susții. Și acum, când ai făcut cererea puteai bifa doar biologia, fără matematică. Probele celelalte vor fi recunoscute.