| anonim_4396 a întrebat:

Urgenttt! In special pentru persoanele din Craiova. Am facut scoala generala in Italia. am terminat a 8a si as vrea sa merg in Romania la liceu. Am fost in Demetrescu sa vorbesc cu directorul si mi-a spus ca nu ma accepta pentru ca studiile din Romania sunt mai grele ca in Italia si nu as putea face fata. Stiti cumva vreun Liceu care ar accepta? Sau unde pot sa ma duc, ce sa fac? Urgent dau funda :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la directorul unui liceu trebuia sa te adresezi ci la CNRED, pentru echivalarea studiilor si abia apoi aflai in ce clasa poti intra.
Detalii vezi aici: http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare