| LexyLexx a întrebat:

Heeeeeelp! Sunt din italia si am venit in romania si as vrea sa merg aici la scoala. dar eu nu am facut niciodata limba romana, fizica. si chestiile astea. stiti cumva daca la liceu sunt niste cursuri pentru straini? si inca cv. nu am facut romana asa ca nu am media ca sa intru la liceu. sau pot sa intru si asa? big grin

Răspuns Câştigător
| Esti9buna a răspuns:

In general poti face asta doar daca dai un examen la inceput depinde de liceu. Altele te primesc si fara examen chiar si unele bune daca ai niste pilebig grin.In cea ce va privi anul, profesorii te vor lua mai usor find straina dar trebui3 sa te straduiesti destul de tare.

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Italiana la noi se pune ca si limba romana.Deci nu e o problema.Dar nu cred ca o sa reusesti sa treci clasa pentru ca la noi scoala nu e ca in Italia.happy