| alexRE a întrebat:

Urmea-za sa termin a 12-a si am de facut un atestat despre mediul de marketing? Intrebarea e la ce imi trebuie atestatul asta si daca este obligatoriu ca sa intru in bac?

Răspuns Câştigător
| Monicaツ a răspuns:

Si eu termin a 12-a :d Sunt unele facultati particulare care iti cer atestatul pentru a putea intra la ei, apoi te mai poate ajuta in viata cand vrei sa te angajezi, cat despre valoarea lui si notele care se dau la atestat...mai bine nu vorbimhee hee toata treaba e o chestie de chef, ca practic nu e vreo diferenta in a avea sau nu atestat.Eu una il fac pentru ca profii ne obliga si nu avem ce face. Insa atestatul e o chestie minora pentru care nu ar trebui sa ne facem griji.Marea problema e bacul(si apropo succes la examen)winking

1 răspuns:
| piciuk a răspuns:

Nu este obligatoriu pentru a intra in bac, dar certificatul care ti se va da dupa sustinerea atestatului te va ajuta mult mai incolo, cand vei dori sa te angajezi.