| adina1345 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si trebuie sa ma hotarasc daca dau atestatul la informatica. Intrebarea mea este daca imi foloseste intr un mod concret la ceva acest atestat. Am deja ECDL, se merita sa imi mai pierd timpul si cu un atestat?

3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Da, o sa iti foloseasca. Pe langa faptul ca da bine la CV, sunt unele facultati care conditioneaza inscrierea la examenul de licenta de atestatul ECDL si cel de limba. Vorba aia, sunt multi care se lauda ca stiu calculator, dar daca ai si o "hartie la mana" prin care sa o dovedesti, e si mai bine.

| meero a răspuns:

Buna Adina,
Nu, iti pot garanta ca atestatul ala nu e bun de nimic. Eu l-am folosit doar o singura data in facultate ca sa nu mai dau examenul teoretic la info, iar daca aveam ECDL nu mai dadeam deloc si se echivala cu 10.
Totusi, nu e obligatoriu sa il dai?

| andreeavatafu a răspuns:

Crede-ma k azi atestatul e la fel de important k si diploma de bac.iti va folosii cu siguranta daca o sa lucrezi in domenii.dar azi angajatorii te aleg nu dupa cate diplome sau atestate ai ci in functie de cat de competenta esti