| anonim_4396 a întrebat:

Va dau un test de istorie cine va raspunde corect va primi funda si cei care nu mai pot primi funda le d-au notele la mesaje.1 Cati ani a domnit Stefan cel mare si Carol 1.2 Spuneti cateva cuvinte despre imparatul Traian al romei.3 Cu ce se ocupau oameni din epoca de piatra

Răspuns Câştigător
| iuliaiuli18 a răspuns:

1. 47 de ani Stefan, 48 Carol
2. S-a nascut pe 18 sept. 53(in Italia) si a murit pe 9 august 117. A ramas in istorie pentru luptele sale la Sarmizegetusa impotriva lui Decebal si s-a intors la Roma primind titlul de Dacicus Maximus.
3. Faceau arme din piatra, vanau.

8 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Asta e prosteala pe fata laughing pune mana si fa-ti temele singura

| aryana1991 a răspuns:

Esti culmea.nu esti capabila sa iti faci temele singura?

| elisa820 a răspuns (pentru aryana1991):

Nu este pentru teme

| Mi16 a răspuns:

Da` cred ca nu suntem la scoala si pe net. Fa`ti singura temele!winking

| JosePpPp a răspuns:

Ce desteapta esti laughing sa iti facem noi temele rolling on the floor

| CadavrulVesel a răspuns:

1.Multi 2.Frumos Urat Tigan 3. Furau ce prindeau

| Kopla a răspuns:

1.Stefan cel Mare a domnit 47 de ani. Carol 1 a domnit 48 de ani. 2.Traian a fost cel care a cucerit Dacia. In razboaiele cu Decebal si-a rupt hainele ca sa faca bandaje pentru soldati. Romanii considerau ca pacea cu Dacia este rusinoasa, Traian scapand Imperiul Roman de aceasta "rusine" invingand dacii.3. Oamenii preistorici aveau doua ocupatii principale : vanatul si pescuitul. Mai tarziu au descoperit cum se face focul si au invatat sa deseneze.

| dodomaaa a răspuns:

1)Stefan cel Mare-47 ani
Carol 1-48 ani
2)S-a nascut pe 18 septembrie, A eliberat cetățenii romani care fuseseră închiși pe nedrept de Domițian etc.
3)Pai ei faceau arme din piatra bineinteles, vanau, faceau picturii rupestre(pe peretii pesterilor)winking