| SarmalutaPuternica a întrebat:

Va rog din tot sufletul sa ma ajutati sunt timida si nu comunic cu clasa nu stiu la cat sa ma prezint la ce ora incepe competenta lingvistica la engleza 2015 va multumesc.

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Competentele lingvistice sunt saptamana viitoare, nu? saptamana asta sunt cele digitale, trebuie sa te duci la scoala sa vezi pentru ca se vor da in mai multe zile si trebuie sa vezi in ce zi esti programata si la ce ora si te duci si tu mai devreme decat scrie acolo

| SarmalutaPuternica explică (pentru Th3AbSinTh3):

Scrie numai data nu ora asta e ideea de aia intreb

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Pai la mine la liceu s-au afisat niste liste vineri inainte de proba la romana cu o anumita ora si dupa au modificat, e inca din timp pentru engleza, la mine nici nu s-au afisat, probabil o sa modifice, dar nu poti sa vorbesti cu dirigintele? sau cu alt profesor care ti s-a parut tie mai bun? si din colegi chiar nu te intelegi cu nimeni? sad

| SarmalutaPuternica explică (pentru Th3AbSinTh3):

Sunt timida si colega nu raspunde e fitoasa

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Unde poate duce timiditatea
mergi la liceu, alta solutie chiar nu vad :*

| OldSoul a răspuns:

Du-te singura la liceu si uita-te unde e afisierul, trebuie sa fie afisat acolo repartizarile pe clase si orele, sau ia legatura cu un coleg/o colega care o consideri tu mai sociabila...

| ubox7007 a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mai si timida, atata tot, pur si simplu nu mai fi timida.

| xLittleKidd a răspuns:

Mergi la liceu şi dacă nu sunt afişate listele mergi şi întreabă la cancelarie, acolo sigur vor şti să îţi spună sau dacă nu, poţi vorbi cu diriginta/dirigintele tău.
P.S incearcă să fii mai curajoasă si mult succes la bac :*