| Mih10 a întrebat:

Va rog eu mult, am nevoie de ajutor, vreau sa dau la facultate la constructii masini sau autovehicule rutiere, gasesc vreun profil al facultatii mai usor cu matematica? Vreau sa dau pentru ca sunt disperat dupa masini si nu as putea sa fac altceva dar ma termina matematica din primii 2 ani, ceva pareri cum e?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din ce ințeleg, ai fi un bun mecanic auto

| Frank51 a răspuns:

Dacă ai luat bacul la mate, vei trece ușor peste materiile din facultate, aș putea spune chiar fără griji.

| NunuNini a răspuns:

Constructii masini fara matematica? Si cam cum ai face asta?

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Daca iti plac masinile asa mult te poti gandi ca matematica, desi nu e favorita ta din cate inteleg, este importanta pentru programul ales. Poti sa suni la facultate sa ii rogi sa iti dea detalii cu privire la ce ve-ti studia. Unele au si o anumita lista de lectura, poate facultatea ta are si ea una. Ar trebui sa te ajute sa fii la zi cu tot ce ai nevoie si pe parcurs le poti cere ajutorul profesorilor.