| ftrl a întrebat:

Va rog imi puteti spune si mie cateva cuvinte care inchid la fazan? va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| deutzik34 a răspuns:

Cuvinte care se termina in ă sau uite un alfabet cu cuvinte in nt:
arogant, deprimant, enervant, flatant, hidratant, interesant, jenant, oripilant, prudent, restaurant, strident, tentant, vibrant, suferind(incearca multe gerunzii), sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Cauta tu cuvinte ce se termina cu nt (restaurant,servant),sau cu ng (natang) plangand,razand,rasfoind, alergand, etc Succes