| KidutzaAndrusk5 a întrebat:

Va rog, plzzzzz, spuneti-mi care ie chestia cu masurarea obiectelor statice adu funda! si care sunt culorile complementare! ca maine am examen la desen

5 răspunsuri:
| blondissima a răspuns:

Iti pot raspunde doar la a doua parte a intrebarii.
Culorile primare sunt rosu, galben si albastru.
Culorile complementare sunt cele pe care le obtinem din amestecul a doua dintre cele trei culori primare respectiv, portocaliu ( rosu si galben ), mov ( albastru si rosu ) si verde ( albastru si galben ). In functie de cantitate sau de amestec ulterior cu nonculori ( alb si negru ) obtinem diferite nuante.

| blondissima a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui. Cum sa dai mai multe informatii despre ce?

| blondissima a răspuns:

Te referi la masurare sau culori?

| KidutzaAndrusk5 explică:

Adica cum sa dau mai multe inform informatii?

| KidutzaAndrusk5 explică:

La masurare, nu la culori