| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa imi dati niste idei pentru sora mea.trebuie sa faca un proiect numit "De la matematica la romana" in care sa introduk ceva despre mate intr-o compunere.s-a gandit sa fac despre figuri geometrice si nu stie ce sa scrie.cine da cel mai bun rasp primeste fundita:X PwP si sper sa ma ajutati pana mainebig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

E foarte bună ideea cu geometria, dar ştii că în matematică se folosesc şi literele, de ex: "n la puterea 1, unde n este..." şi dacă nu ştii alfabetul, respectiv limba română, n-ai cum să îţi dai seama.Cred că ar fi o idee destul de bună. Fundiţsă?

1 răspuns:
| andreutza94 a răspuns:

Mie mi se pare ca ideea ei este foarte buna cu figurile geometrice. Asa imbina romana si matematica. big grin.