| ancutza_4814 a întrebat:

Ce idei aveti pentru un proiect numit "Căsătoria romană"?

2 răspunsuri:
| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Scrie in principal traditiile casatoriei si ai putea sa pui si niste poze, dar in principal traditiile deoarece la romani sunt foarte multe si foarte frumoase. La fiecare casa la care te duci gasesti alte traditii si ai putea sa dai exepmle de traditii din Mures. din Tansilvania unde sunt d-alea vechi nu ca la Bucuresti

| ancutza_4814 explică (pentru R1e2b3e4c5a6):

Anumit am pus diacritice ca sa se inteleaga ca nu e casatoria română ci cea romană...