| Moncherie a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Nu gasesc raspunsul la acesta intrebare, desi am citit lectia "Caracterul" de 5 ori:
Caracterul din punct de vedere psihologic nu este acelaşi cu caracterul din punct de vedere moral. Arătaţi în ce constă diferenţa între cele două puncte de vedere asupra caracterului. (DAU FUNDA pentru un raspuns bine argumentat)

Răspuns Câştigător
| bibicutza146 a răspuns:

Caracterul psihologic este un ansamblu de trasaturi psihice, pe cand cel moral este format din valorile pe care le are individul. Asta este difenta dintre ele happy