| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti pentru mine { un elev simplu care nu-i chiar asa de bun la mate chimie } si sunt clasa a8a la ce profill m-ati sfatuii si ce ore includ aceste profiluri [ eu ma gandeam intre filologie (ca imi place romana si engleza) sau stinte sociale (ca imi place istoria si civica si chesti de genu) astept parerile voastre! dou funa la cel mai amplu si bun argumentat raspuns mersi mult :*}

Răspuns Câştigător
| VariantaVerde a răspuns:

Stiinte sociale deoarece faci si engleza si romana si istorie si logica.si mate eu fac 2 ore pe saptamana si e usoara matematica pentruprofilul asta.eu sunt la stiinte sociale si de asta zic

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Hei esti din tl?batting eyelashes

| BluX a răspuns:

Cred ca mai de folos ti-ar fi filologia pentru ca engleza te va ajuta foarte mult mai tarziu cand e sa pleci undeva in strainatate sau cine stie poate te vei muta in strainatate. iar romana este si ea foarte folositoare deoarece iti dezvolti foarte bine vocabularul si pentru ca sa ai un vocabular de 3000 de cuvinte nu de 300 happy