| 44TheSinner44 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti, sa-mi lasati un tutorial cum sa fac un avatar pentru forum, in PhotoShop CS6 Am cautat pe YouTube, dar nu prea am inteles... Puteti sa-mi explicati si in scris, dar sa inteleg ceva...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pasul 1: inveti si exersezi toate functiile Photoshop-ului (vezi "Help").
Pasul 2: dai drumul fanteziei si iti faci un plan de prelucrare.
Pasul 3: faci avatarul si-l salvezi in format agreat de forum.

| 44TheSinner44 explică (pentru Bula):

Mai bine nu imi mai raspundeai, m-ai bagat si mai tare in ceata. PLUS ca e si in engleza, nu pot sa stiu toata engleza. Eu voiam niste pasi, tu, cica sa dau drumul fanteziei. Cum organu' meu genital sa dau drumul fanteziei daca nu stiu cum sa lucrez. OAMENILOR, CE E CU VOI?

| Bula a răspuns (pentru 44TheSinner44):

Eu n-am nici o vina daca nu stii limba.
Poti lua un dictionar si iti notezi notiunile din meniu, dupa care le incerci, experimentezi si exersezi.
Si nu stiu cum organu' meu te apuci sa lucrezi cu ceva daca nu stii cum functioneaza?
Incearca sa pilotezi un avion fara sa inveti functionarea aparatelor de bord. Garantat, nu vei apuca sa aflii unde ai gresit.