| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Am nevoie de carti despre liberalismul din Franta si Anglia, de preferat in PDF. Mentionez ca am cautat deja pe site-uri gen scribd etc. Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| AlexandruAnst a răspuns:

Gellner, Ernest, Naţiuni şi naţionalism. Noi perspective asupra trecutului, Traducerea Robert Adam, Bucureşti, Editura Antet, 1997.
Dieckhoff, Alain, Naţiune şi raţiune de stat: identităţile naţionale în mişcare, Bucureşti, Curtea Veche, 2003.
Hermet, Guy, Istoria naţiunilor şi a naţionalismului în Europa, Traducere Silvia Dram, Iaşi, Institutul European, 1997.
Pdf nu stiu, dar poate aceste titluri te vor ajuta happy

| anonim_4396 explică (pentru AlexandruAnst):

Merci mult, am sa caut! happy

| AlexandruAnst a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa traiesti happy