| steliancheptrosu a întrebat:

Vă salut pe toți, cu mult respect! Sper că sunteți bine în această perioadă dificilă și că sunteți sănătoși!
Aș dori să vă adresez o întrebare cu privire la Facultatea de Drept din Iași!
Problema s-ar pune în felul următor:
La vară (în iulie), voi susține examenul de admitere la Drept în cadrul UAIC și nu știu ce să fac cu privire la forma de învățământ!
Aș avea o oportunitate să mă angajez pe un salariu bun la mine în zonă și să fac facultatea la Fără Frecvență sau să las serviciul bine retribuit și să merg la Zi!
Ce înseamnă mai exact învățământul fără frecvență?
Doar că stau și învăț singur acasă? Nu există niciun profesor care să mă ajute online sau cu sfaturi în timpul studiilor la fără frecvență?
Cum se procedează mai exact în timpul studiilor la Fără Frecvență?
La terminarea studiilor, mai poti merge la un Barou sau să faci un masterat sau te mai poți transfera pe urmă la Zi dacă dorești?
Vă mulțumesc din inimă!
Doamne ajută!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu in ce condtii te mai poti transfera
in principiu, vii doar la examen
diploma are aceeasi valoare cu cea de la zi