| anonim_4396 a întrebat:

Va salut TPU! Ce inseamna Ground Ginger in engleza? Este un ingredient pentru un scrub de buze. Inseamna cumva amidon de cartofi?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu este amidon de cartofi, este ghimbir macinat. Trebuie sa ai mare grija, ghimbirul este foarte iute. Da o cautare pe google imagini cu "ground ginger" si o sa vezi exact ce este. In strainatate se gaseste la borcan, in supermarketuri.
Cine ti-a raspuns ca e praf de amidon as vrea sa si demonstreze - nu am inteles niciodata de ce raspund oamenii ceva fara sa aiba nici cea mai mica idee ce spun, fara sa-si dea seama ca pot face rau celui caruia i-au raspuns...

3 răspunsuri:
| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Da amidon de cartofi.
funda?

| Alex1510 a răspuns:

Ground=pamant (nu planta si element)
Ginger=ghimbir

| Iustip a răspuns:

Da, este amidon din cartofi.Nu-ti face griji, nu are nici un efact negativ, e cat se poate de natural(pe cat sunt si cartofii).winking