| madu_4295 a întrebat:

Vaa rogg ajutati-ma : Construiti un enunt cu substantivul brad care sa fie la cazul nominativ si cu functia sintactica de nume pridicativ. spuneti-mi

5 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Fa-ti singur tema! Nu trebuie sa ne zici noua sa te ajutam, trebuie sa inveti sa te descurci singur in efectuarea temelor, oricat de grele sunt.Doar noi nu te vom ajuta mereu cand vei avea nevoie de ajutor.Sunt sigura ca profesoara va predat si nu va da o teme pe care nu a-ti pute-o rezolva.Nu am absolut nimic cu tine,si sper sa nu ma consideri rautacioasa,insa asta e parerea mea.
Facandu-ti altcineva tema in afara de tine,mai mult rau iti face,decat te ajuta,pentru ca te vei mai confrunta cu asemnea probleme, si nu vorbesc numai de romana, si nu vei stii sa-ti faci tema.

| Akira a răspuns:

Samanta a devenit un bradlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce clasa esti ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa este bradul cel mai frumos

| Dorky a răspuns:

Arborele de acolo este un brad