| Mihai_6625 a întrebat:

Vi se pare bun acest manual http://www.librarie.net/......ciu-Bogdan in scopul invatarii pentru admiterea la UMF Iasi?
Mie mi se pare ok...

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

E foarte bun, asta se cere si la admitere in Bucuresti.
O parte buna a manualului este ca spre deosebire de altele(de ex cel albastru de Aurel Ardelean) asta te ia de la inceput cu notiunile de anatomie din a10-a(spre deosebire de cartea lui Ardelean in care se considera unele notiuni invatate si nu se mai reiau, cu toate ca fara nu poti invata si restul).
O parte proasta e ca sunt anumite chestii prea schematice si ai nevoie pe langa manual si de un atlas.