| Anonim5566 a întrebat:

Vi se pare corect ca la teza la matematica sa se marasca notele?

15 răspunsuri:
| Artegor a răspuns:

Dupa 4 ani la mate-info iti zic sincer, teza la mate ar trebui considerata instrument de tortura, nu lucrare de control

| Rossey a răspuns:

Daca as fi profesor, as trece nota din teza asa cum este in catalog, fara nici o marire.Acum hai sa punem in balanta:ca elev n-ar strica o marire in teza, ca profesor n-as fi de acord sa maresc nota. Daca mi se pare sau nu corect? Ramane la aprecierea fiecaruia.Insa n-ai specificat daca a marit nota la toata clasa sau doar la cativa elevi[daca doar la unii, nu mi se pare deloc corect].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai umfla notele prin toate scolile.

| feraryyy78 a răspuns:

Nu, nu, nu, nu, notele de la teste si teze trebuie trecute asa cum sunt nu modificate, nu sunt de acord cu ideea de a mari notele de la teze sau teste. Este o vorba: "Nemultumitului i se i-a darul". Adica daca nu esti multumit cu nota pe care o ai si vrei ca aceasta sa creasca, iar daca te duci la profesor sa ti-o mareasca, s-ar putea sa ai surpriza, surpriza de a ti se micsora nota. Multumeste-te cu ce ai!

| 01rukia01 a răspuns:

Eah...e fain de cei cu nota mica da fata de aia cu 10 nu e deloc corect
oricum scoala din ziua de azi nu e decat k k t, pishat, ciorba racita, muci intinsi
ce pretentii poti sa ai?

Răspuns utilizator avertizat
| JustMe34 a răspuns:

Depinde.Daca tu ai nevoie sa ti se mareasca media zi si tu, ar mai conta corectitudinea? Dar daca lucrul asta se face la altcineva, atunci da, e o nedreptate.winking

| alexmarton a răspuns:

De ce, atunci cei care au nota 10, aiba nota 11 si 12.
n-are rost atunci.

| Stalievus a răspuns:

Daca esti elev, Da... Daca esti profesor, nu te intereseazalaughingMulti profesori maresc notele, ca la sfarsit sa aiba medie mare, si sa se laude ca ei i-au invatat!

| Phantom933 a răspuns:

Nu este corect sa se mareasca notele la teza deoarece este teza si nu este un test care se poate marii prin ascultare nota.

| Kago a răspuns:

Normal...nu prea este corect pentru ca asa cum a spus si MitarelArmand99 teza nu este un simplu test la care sa se poata mari notele dar... ca de obicei se mai maresc laughing de exemplu la mine spune profu' spune : Cine rezolva problema asta ii dau un punct la teza laughing
Deci... laughing

| SweetPuppy a răspuns:

Bineinteles ca nu!

| Teodor_Chirileanu_1995 a răspuns:

Eu zic ca e corect, atat timp cat nota e undeva pe la.40 -.45. Ar fi chiar jenant sa iei 7.45 la teza si profesorul sa nu aiba binevointa de a iti da o sansa de a lua nota 8.

| Galica_Crissy_1977 a răspuns (pentru Teodor_Chirileanu_1995):

Mdaa asa am luat eu la romana 8.47 si nu mi.a marit... dar o colega care a uitat sa scrie un subpunct i-a dat foaia inapoi sa scrie...straight face|||||

| Sophyy a răspuns:

Nu este corect. Mai ales daca nu mareste la toti notele. Eu am avut anul trecut la romana un prof care mie mi.a pus 10 in catalog la teza desi luasem 9 si la altii nu le.a pus nimic. Sau unu baiat care a luat 7 i.a pus 10 si altei fete care a luat 7 nu i.a marit.