| AcelEmi a întrebat:

Vine BACUL, aveti cu ce sa-l primiti?

Răspuns Câştigător
| NameInUse a răspuns:

Mai sunt si alte facultati pe langa astea hiper cunoscute.
Da, intr-adevar, daca vrei la o facultate unde e batalie mare, nu intri cu 6. Acum, depinde si de facultatea pe care vrei sa o urmezi. Daca lumea nu se baga buluc acolo, nu inseamna ca nu-i o facultate buna. Oricum, majoritatea fac facultate pentru o meserie in care se castiga mult, gen cele spuse de tine, sau ca se gaseste mai usor de munca(asta a ajuns sa insemne acum *facultate buna*,
una de viitor). Mai sunt si oameni adevarati, nu doar roboti programati sa traga tot mai greu si sa se forteze sa faca ce nu le place doar pentru niste bani. Unii mai au si pasiuni, si daca sunt si destepti nu mor de foame.

15 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Depinde pe ce mal al rîului te afli.

| octav005 a răspuns:

Da. cu hartii de 500 cu eminescu.

| VelaJohnny a răspuns:

Eu nu am casa pe plaja sau langa o apa adanca sad

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Era să spun eu acu cu ce îl primesc. Oricum nu vine el la mine. Mă vad cu el luni, miercuri si vineri asa că dacă aveti ceva să-i transmiteți îmi puteți spune mie.

| DorelExpertu a răspuns:

Il primesc cu portul deschis, exact ca si in ceilalti ani.

| NameInUse a răspuns:

Da, ai mei deja pregatesc coliva. Au zis ca ma omoara in bataie daca nu-l iau. Si la cat m-am pregatit... da, am cu ce-l primi.
*glumeam*

| Cosmin86 a răspuns (pentru NameInUse):

Niciodata nu am inteles de ce se pune problema sa "iei" bacul... problema ar trebui sa fie cu cat il iei peste 8 sau peste 9.

| NameInUse a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum adica? Crezi ca toti iau 8-9-10? Banuiesc ca esti inca in generala, sau a 9-a-a 10-a, daca zici asta. Fugi, frate. Daca n-are importanta, nu-l mai da d rq, oricum esti destept de 8-9-10. Te-n pnm de increzut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NameInUse):

Pai si daca iei o nota de 2 bani, gen un amarat de 6 ( cum vad ca multi vor sa ia ) cu ce naiba te ajuta? Nu intri la nicio facultate buna... cel mult te duci la "munca" in Italia sau unde dracu se mai duc ratatii.

| NameInUse a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce intelegi prin *facultate buna*?

| Cosmin86 a răspuns (pentru NameInUse):

Politehnica, medicina, drept...

| NameInUse a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate nu ne potrivim toti acolo, stii? Nu toti facem o facultate pentru bani sau sa ne laudam la rude.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NameInUse):

Atunci faci altceva, gen te faci sportiv de performanta.

Dar multi nu fac nimic, pica bacul ( sau il iau cu un 6-7 ) si apoi se angajeaza la KFC...

| AcelEmi explică (pentru NameInUse):

Bine le mai spui, anonimule! RESPECT

| NameInUse a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai sunt si alte facultati pe langa astea hiper cunoscute.
Da, intr-adevar, daca vrei la o facultate unde e batalie mare, nu intri cu 6. Acum, depinde si de facultatea pe care vrei sa o urmezi. Daca lumea nu se baga buluc acolo, nu inseamna ca nu-i o facultate buna. Oricum, majoritatea fac facultate pentru o meserie in care se castiga mult, gen cele spuse de tine, sau ca se gaseste mai usor de munca(asta a ajuns sa insemne acum *facultate buna*,
una de viitor). Mai sunt si oameni adevarati, nu doar roboti programati sa traga tot mai greu si sa se forteze sa faca ce nu le place doar pentru niste bani. Unii mai au si pasiuni, si daca sunt si destepti nu mor de foame.

| EugenEB a răspuns:

Poezie sa nu pice, atat cer.