| Intrebari124 a întrebat:

Voi ati fi de acord unirea Romaniei cu Moldova? (Mie mi-e indiferent, dar dupa parerea voastra). Daca ar fi dupa mine as avea o idee care i-ar multumi pe toti(daca nu s-ar uni). Stiu avem cultura, istorie comuna, dar dupa al doilea razboi mondial am fost despartiti.Plus ca deja cam toti au cetatenie romana.
-sa scapam de granita?(doua tari, dar fara granita)
Ps:Sunt roman

18 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mie imi sunt simpatici dar NU vreau ca tara mea sa se uneasca cu ei, nu vad rostul. Si asa le-am creat in tara noastra prea multe beneficii, ei o tranziteaza cum vor, vand aici produse si bunuri, vand combustibil, fac evaziune, fac facultati la buget fara sa aiba vreo medie de asa ceva, deci NU, nu avem nevoie de ei.
Suntem 2 tari diferite si asa e bine sa ramana!

| romeo78 a răspuns:

Indiferent ce dorește România, o nouă unificare nu va fi acceptată de marile puteri, mai ales de Rusia.
De ce credeți că URSS, apoi Rusia au păstrat Trasnitria teritoriu rusesc?
Deci, e imposibil de realizat o unificare!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu esti rasist, esti doar idiot. Ca sa raspund si intrebarii initiale, sunt intru totul pentru unire, dar nu in haosul asta care e acum. Nu de alta, dar noi ne ducem la vale si ei se lupta sa iasa la liman mai cu spor ca noi.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu se vor unii ei, cu noi. Daca îți dau un video, sa vezi că nu prea sunt de acord.

| anonimg a răspuns:

O sărăcie mai mare s-ar uni cu o sărăcie mai mică. Rezultatul ar fi o sărăcie și mai mare decât amândouă la un loc.
La mijloc sunt doar interese politice. UE este ușuratică; este într-o extremă; dar chiar și așa, aș scoate Republica Moldova din ghearele Rusiei comuniste.

| zurick a răspuns:

Nu.

| Legion7X a răspuns:

Dar nu vor nici moldoveni, noi de ce am vrea. Nu suntem Alexandru Lăpușneanu " Dacă voi nu mă vreți, eu vă vreau" suntem bine, așa cum suntem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Economic romaniei e si asa fragila, moldova ar trage-o brusc si mai jos. Dar Rusia nu va permite garantat, cel putin cat e Putin la putere

| Den1sa a răspuns:

Desi sunt moldoveanca nu mi-as dori acest lucru : )

| Simpatic a răspuns (pentru Den1sa):

Sa nu-mi zici ca locuiesti in Romania laughing

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Nu, locuesc in Londra

| Simpatic a răspuns (pentru Den1sa):

Si acolo ati ajuns? happy
mai urmeaza sa gasim moldoveni in LAPONIA lu mos craciun
si eu vorbesc limba rusa deci implicit nu am nimic cu moldovenii doar am glumit cu tine sa stii
спокойной ночи

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Ok,sunt aici cu facultatea, dar daca ai sti ce fac, citi bani fac etc. ai avea alta parere : )

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Den1sa):

Nu te sfii, zi-ne ce faci, citi bani faci, etc. Nu vrem adresa si datele personale. happy

| Den1sa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca chiar vrei sa stii, in privat ca o sa se ia astia de mine ca mint : )

| Intrebari124 explică:

Mi-e imi place accentul, si cum vorbesc cu cuvintele alea care nu inteleg.(numai mi-e mi se intmapla sa ador accentul)☺

| LyVa a răspuns:

. Sunt din Kisinau, traiesc de 20 ani in Bucuresti. Parerea mea -mai bine NU. Cunoscatorii stiu de ce.
Nu doresc sa supar pe nimeni. Respect aceasta tara. O iubesc.

| alexandrunv a răspuns:

Nu. Avem o istorie comuna dar momentan Republica Moldova este un stat independent. Pentru Romania o astfel de unire nu ar aduce nici un avantaj.