| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a întrebat:

Voi ce ati alege dintre Facultatea de Medicina si Facultatea de Psihologie?
Justificati alegerea.

Răspuns Câştigător
| AnonymousMm a răspuns:

Eu as alege-o pe cea de medicina :d
Mi se pare fascinanta, interesanta. Mi-ar placea mai mult sa devin un medic sa tratez oameni de diferite boli decat sa le ascult problemele si sa le dau sfaturi(mi se pare stresant.cred ca la un moment dat vei avea memoria incarcata de problemele celorlalti-parerea mea). In plus mie una mi-ar placea sa invat totul despre om-presupun ca asta se invata-biochimie, anatomia omului, bolile si multitudinea de medicamente etc.
happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Psihologie, sistemul sanitar este infect!
Pa, pa.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

@ Raluk -mult succes
@Anonim-ai subliniat foarte bine un lucru: pacientilor nu trebuie sa le spui ceea ce vor ei, ci ceea ce este bine.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

@justPink Cred ca ai dreptate prin faptul ca la odata s-ar putea sa te saturi, sa fii obosit psihic, de aceea trebuie sa fii foarte pasionat de aceasta meserie pentru a reusi sa faci fata.
Sunt de acord cu tine in legatura cu faptul ca medicina, cu toate ca este grea, este interesanta.

| NickiMinaj a răspuns:

Legiuitoarea : da, dar esti intre ai tai happy pentru doar o coaja de paine!

Mie mi-a placut raspunsul anonimului... depinde daca iti plac morti rolling on the floor I like them dead, passed away, gone with za wind people.

| ralukmik a răspuns:

Psihologie. ma pasioneaza. si asta vreau sa devin in viata.

| Kylexy a răspuns:

Psihologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut medicina daca vrei doctorita de familie da daca vrei chirurg ii un pic mai urat si scarbos in special practicele depinde daca iti plac morti.Psihologia este frumoasa daca esti in stare sai intelegi pe ceilalti si sa le dai mereu un raspuns nu cel pe care ei il vor ci pe cel ce trebuie sal aiba ca tel si sa ajunga al el! desigur medicina este mult mai grea.

| byencutza95 a răspuns:

As alege psihologia deoarece imi place sa am cat mai multi prieteni, sa sfatuiesc oamenii, sa vorbesc cu ei. cred ca ar fi ceva foarte frumos, sa stii ca cineva are incredere sa-ti povesteasca problemele pe care le are, iar tu sa-l poti ajuta. bafta happy

| ionutz14 a răspuns:

Medicina-o facultate grea, costisitoare(chiar de lux as spune), o investitie pe timp lung, cei mai multi ani de scoala pana sa ajungi specialist, iti trebuie multa daruire, altruism, rezistenta psihica si fizica, f.prost remunerat la noi in tara.
Psihologie-mult mai simplu, poate mai multa comunicare, adica o deschidere spre intelegerea celuilalt, poti deschide un cabinet cu mai putine costuri

| AjutCuCePot a răspuns:

As alege Facultatea de Medicina pentru. ca asta ma pasioneaza si mi se pare foarte interesant sa mai afli altceva in fiecare zi. Asta vreau si eu sa ajung in viata, dar na, depinde.Nu conteaza parerea noastra, ci parerea ta. Tu decizi, e viata ta.