| cucurigu a întrebat:

Voi ce parere aveti despre gandirea logica in general si despre scoaterea materiei "logica si argumentare" din scoli? Cred ca logica sta la baza tuturor stiintelor si te formeaza foarte bine in clasa a noua pentru viitor...
Si un link cu niste probleme de logica:
http://spiritultimpului.blogspot.com/2009/07/probleme-de -logica.html

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Logica o sa dispara incet incet.Astia de la minister ne cred papagali, pentru numele lui Dumnezeu! Sunt clasa a VIII-a sis bat joc de noi de materii de teze... de tot.La scoala nimic nu mai e logic, tocesc.

Multumesc pentru link! big grin

| Hassel a răspuns:

Da, ar trebui sa o scoata! Daca filosofii care au elaborat regulile logicii(materie ce imi displace, fiindca nu tine de logica structura unei propozitii de exemplu), si-ar pune mainile in cap stiind ca copii de 15 ani studiaza regulile lorlaughingsi e o tampenie, chiar nu-mi poate folosi la nimic sa stiu cele 4 principii logice sau ca o definitie este corecta cand respecta cele 7 reguliwaiting