| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca robotii sunt inteligenti?

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Cred ca, in momentul in care un robot va reusi sa "creeze" un om, vom putea spune ca da!, robotii sunt inteligentilaughing.

6 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Sunt inteligenti artificial, nu va depasi omul in gandire.

| Chris1 a răspuns:

Robotii sunt niste inventii ale omului care sunt programati sa execute anumite secvente de program, reusind sa copieze anumite miscari ale omului. Mai noi robotii pot invata din greseli, astfel reusind sa imite si mai mult omul, dar cum a spus utilizatorul de mai sus, robotii nu au sentimente, iar omul este net superior robotului, deoarece el l-a creat, de aceea se spune ca robotii au inteligenta ARTIFICIALA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca robotii nu sunt inteligenti. 1pentru ca acesta nu au sentimente 2sunt programat sa faca anumite lucruri si 3ce este cel mai important acestia nu judeca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gresit fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Al doilea raspuns imi place

| chrissi a răspuns:

Inteligenta depinde in f mare masura de gandire, memorie si imaginatie. Din cate stiu eu, robotii nu au asa ceva, deci nu sunt inteligenti in adevaratul sens al cuvantului.