| PufaChiups75 a întrebat:

Voi fii la olimpiada la matematica si am emotii...ce sa fac?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fumeaza o tigara, te ajuta sa te relaxezi.

| valentingb a răspuns:

Respira! happy De ce sa ai emotii? Nu e un examen, e un test a capacitatilor personale. Important e ca tu esti la olimpiada, nu oricine ajunge acolo. Dai ce ai mai bun, te autoevaluezi. Daca nu mergi mai departe, nu e o tragedie, daca mergi, bravo tie. Olimpiada e pentru tine, nu pentru nota. Trage aer adanc si calmeaza-te, concentreaza-te pe ce ai de facut, emotiile pastreaza-le pentru cand afli rezultatele.

| JustMusic a răspuns:

Sunt la farmacie pastile antistres, chair asa se cheama e vreo 6 lei o cutie, sunt naturale, la mine au avut efect.
Bafta la olimpiada.

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Trebuie sa stai relaxata. Sa iti spui in minte "totul va fi bine" si sa te concentrezi la rezolvarea exercitiilor.

| Robin0744 a răspuns:

Cel mai bine e să înveți să scrii „voi fi" corect, cu un singur „i", și atunci vei putea participa fără emoții la olimpiada de română. Altfel rămîi matematiciană și agramată...

| dragondews a răspuns:

Nu trebuie să ai emoții deloc.
Inspiră de vreo 3-4 ori și apoi acomodează-te.Pentru a uita de stres și de emoții, repetă ce știi din matematică happy

| Elena_Madalina_1998_XTqh a răspuns:

Am fost si eu anul trecut la nationala la mate si ce-i drept am avut emotii, dar trebuie sa incerci sa treci peste ele. gandeste-te ca totul o sa fie binewinking multa bafta!