| Ready a întrebat:

Vom avea zi libera, luni pe 30 aprilie? Daca da se va recupera?
Eu sunt clasa 8-a.
Dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Abcfunny a răspuns:

Guvernul va aproba, marţi, hotărârea prin care 30 aprilie va deveni zi liberă. Anunţul a fost făcut chiar de premierul Mihai Răzvan Ungureanu. "Intenţia noastră este ca ziua de 30 aprilie să fie declarată zi liberă. Am discutat-o în şedinţa de guvern de la începutul acestei săptămâni. Cel mai probabil marţi vom face demersul legal pentru ca acest lucru să se întâmple: ziua de luni, zi lucrătoare, să fie declarată zi nelucrătoare şi să poată fi recuperată pe baza unei zile de sâmbătă, în luna care urmează", a spus Mihai Răzvan Ungureanu. "E o propunere care probabil va fi asumată de Guvern. E cald îmbrăţişată de Ministerul Turismului, care ar considera cele patru zile care s-ar lega libere o oportunitate pentru susţinerea turismului local şi evident că Guvernul ia în calcul această opţiune", a spus Suciu, citat de MEDIAFAX.

16 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Cica avem liber si pe 30 si recuperam intr-o sambata, dar inca nu se stie sigur
sper sa nu recuperam nimichee hee

| pwp a răspuns:

Da,avem si pe 30 zi libera big grin
Un weekend de 4 zile love struck

| oOSaritaOo a răspuns:

Bună. Vestea bună este că avem ''vacanţă'' şi în 30 şi pe 1 mai. happy Iar veste proastă este că va trebui să recuperăm lunea aceea într-o sâmbătă din luna aprilie... sad

| LeMousiqe a răspuns:

Buna! sper ca da si eu. Dar inca nu se stie asa ca nu-ti face planuri, ca asa am patit si eu odata de am pregatit ceva, pai e o poveste lunga. Bafta!

| cei7pitici a răspuns:

Da s-a satbilit este zi libera atat 10 cat si 1. cel mai probabil o sa se recupereze sambata dar posibil sa nu se mai recupereze.

| cei7pitici a răspuns (pentru cei7pitici):

Atat 30 am vrut sa spun. cauta pe internet sau pe realitatea.net

| angel74dm a răspuns (pentru cei7pitici):

10 cât? big grin big grin big grin

| IasMin1 a răspuns:

Daca esti cu un pas in clasa a 9 a nu vei avea de recuperat dar normal ar trebui sa lucrzi aidica in clasa daca in clasa 9 inseamna sa stii ce veai avea de recuperat sau de scris. funda?

| didi2802 a răspuns:

Vom avea ziua de 30 libera si se vorbeste de recuperat sambata...dar cine crezi ca va merge sambata daca va fi cazul? laughing

| LuCi82820 a răspuns:

Da se va de luni si marti fundita?

| TraSneL a răspuns:

Inca nu se stie.normal asa ar trebui dar vom afla curand

| biiannkaa a răspuns:

Da, s-a confirmat azi din cate am inteles! Oricum daca se va recupera sambata nu e sigur, multi spun ca nu. Oricum nimeni nu va merge samabata straight face. Funda? big grin

| a34123 a răspuns:

Hello! Vom avea zi libera pe data de 30, urmand sa recuperam ori din mers, ori intr-o sambata. Adica mai exact, nu vom recupera laughing!

| iulian18 a răspuns:

O sa avem pe 30 aprilie si pe 1 mai.Se va recupera intr-o sambata

| lucia_5984 a răspuns:

I zi libera. luni 30 aprilie si nu se recupereaza!