| steffanna a întrebat:

Voua la cati ani vau spus parintii ca nu exista Iepuras, Mos Craciun si Mos Nicolae? Am o prietena care are 12 ani si parintii inca nu iau spus acest lucru dar ea nu crede in aceste personaje. Ce este mai ciudat este ca parintii ei cred ca ea stie ca exista si ii asteapta cu nerabdare. Nu vi se pare putin neobisnuit?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Chiar e ciudat laughing)
De ce nu-i spui prietenei tale sa-si astepte parintii atunci cand ii aduc cadoul de la ''Iepurasul de Paste''?

| ゼロの a răspuns:

Mie nu mi se pare ciudat, adica tu ca parinte sa ii strici plăcerea copilului tău de a-l astepta pe mosul sau pe oricare alt personaj.Nici mie la 14 nu mi s-a spus ca ei nu există. Și oricum copilul o să afle de la alti copii și o să te intrebe dacă el are nevoie să stie adevarul.Deci eu nu le voi spune copiilor mei ca nu există mosul, iepurasul, zâna maseluță sau alții.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Ba da e cam ciudat eu nu am vrut sa cred ca exista asa ceva..cred ca deja la 12 ani ar trebui sa stie de mult timp..cam de la 6-7ani

| ktyi a răspuns:

Eu am aflat pe la 9-10 ani de la versisoara mea. Si nu mi se pare ciudat ca nu stie ca nu exista toate acestea, da` ar trebui sa afle... funda?

| FunDays a răspuns:

Am fost suficient de destept sa imi dau seama singur, nu-mi mai amintesc exact cand dar cu siguranta inainte de a merge la scoala/

| Bianca25055 a răspuns:

Eu am stiut ca ei nu exista de la 6 ani. Insa nu e ceva chiar atat de neobisnuit ca ea nu stie la 12 ani. happy