| Andreeeeei a întrebat:

Voua va placut sau va place fizica(mie nu,o detest)? Vreau sa merg la filologie, credeti ca fac o alegere corecta?

Răspuns Câştigător
| Alina49335 a răspuns:

Eu sunt la mate-info si nu ador fizica, dar invat pentru ca am o profesoara foarte exigenta.Tot ce trebuie sa faci e sa inveti ora de ora(sau sambata tot ce a predat in saptamana respectiva) si sa reiei exercitiile facute in clasa.Cat despre filo, nu stiu, eu zic ca stiintele si mate-info iti deschid mai multe usi (y).

2 răspunsuri:
| hypothesis a răspuns:

Initial,si o lunga perioada dupa,pur si simplu nu ma INTERESA,cel putin,aceasta materie. Nu imi batusem capul niciodata sa o invat,ca sa spun ca e grea,urata,nefolositoare. As fi facut o mare greseala si as fi adus prejudecati. Mi-am dat seama,insa,ca este o materie/disciplina care a ajutat foarte mult la avansul tehnologic, cat si al medicinei. Este o materie de baza, care insa, in randul tinerilor nu este foarte apreciata. Eu am inceput sa o apreciez imediat ce mi-am dat seama si am aflat ca este folositoare si ne ofera nenumarata avantaje. Te poti informa, iti poti pune niste baze in ale fizicii si vei vedea ca e placuta.

| Andreeeeei explică:

Mie nu mi-a placutt niciodata fizica. Am dedestat-o chiar si ma uit la caietul acelea cu scarba, si nu din cauza profei fiind ca ea e super calumea. De exemplu acum in penultima saptamana de scoala ne-a dat lucrare(bineinteles ma uitam ca prostul la lucrare si nu stiam nimic) a venit si mi-a aratat sa fac de 5. Cat despre filo eu ma descurc la toate materile care merg pe uman, cu exceptia latinei, iar decat sa stau stresat si sa muncesc sa trec clasa 4 ani, m-ai bine acolo(oricum eu vreau sa merg la academia de politie)... laughing