| blackrain a întrebat:

Voua vi se pare normal, ca o "profesoara" de romana, care preda la liceu, deci care pregateste niste elevi pentru un viitor bacaloreat, in 3 luni de scoala, sau cat au trecut pana acum, sa nu faca nici un comentariu si nici o argumentare, dar sa ne dea asta in planul pentru teza? arg acelea sunt facute ca tema, dar niciodata verificate... si app, ea crede ca cel mai important este biografia scriitorului... cum se poate schimba un profesor incapabil?

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Bravo zdrangoi, felicitări!
Pentru blackrain: Niciun profesor de română nu pregăteşte elevi pentru "bacaloreat ". Treaba cu greşeala tastaturii e "fumată". Un banc pentru copii de grădiniţă. Un şcolar care se pregăteşte pentru BAC ar trebui să aibă nişte replici mai isteţe. Plus că, setarea site-ului spune că înainte de a apăsa pe fereastra definitivă spre publicare, să te opreşti cîteva zeci de secunde şi să citeşti ce ai scris şi apoi, eventual, să corectezi. Nu prea ţine, amice! Caută altă lozincă!
Culmea este că, chiar la final, tu ai spus despre profesor că este " incapabil " dar eu gîndesc că, fără să vrei, ai făcut un frumos joc de cuvinte şi că, în realitate,...el este ÎN - CAP - ABIL!

| zdrangoi a răspuns:

Oricum trebuie schimbata urgent.
poate vine una care sa te invete ca se scrie "bacalaureat" si nu "bacaloreat". d'oh
hai bafta!

| blackrain explică (pentru zdrangoi):

Greseala de tipar laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru blackrain):

Penalizeaza-l pe corector sau pe tipograf! shame on you

| blackrain explică (pentru zdrangoi):

Tastatura e de vina big grin

| zdrangoi a răspuns (pentru blackrain):

Schimb-o cu una care scrie "bine". thumbs up

| emyllya a răspuns:

Nu cred ca poti sa il schimbi, ar trebui sa faci meditatie daca vrei sa inveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune la directoare

| Roo a răspuns:

Din cate stiu e posibil sa o schimbati cu alt(a) prof(a) din scoala/liceu facand o cerere catre directorhappy oricum intreaba-ti diriga/dirigul

| Oana65 a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu ea, sa-i spuneti, vedeti ce rezolvati, sau daca nu ii faceti reclamatie la director! Imi dai funda te rog?