| împreunăfacembine a întrebat:

Vreau cât mai multe sfaturi pentru bacalaureat filologie-engleză.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am terminat exact profilul asta, e lejereanu dupa ce scapi de mate, fizica si chimie in a 11-a, apoi jonglezi cu materiile celelalte. Ai doar de citit destul de mult la romana, istoria si geografia sunt alte 2 materii superbe in perioada aia. Engleza, franceza sunt lejere, nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Vei avea la BAC romana, istorie probe obligatorii, iar proba a 3-a ai de ales intre geografie, logica, sociologie si psihologie parca, clar geografia e cea mai ok dintre toate alea, sunt destui nebuni care ar alege altceva la proba a 3-a decat geografia care e foarte accesibila.
Invata din timp, daca ai memorie buna prinde din clasa, fa exercitii din modelele alea de BAC, in rest mult succes, BAC-ul la profilul asta e ca bataia de palme.

| Catrice a răspuns:

Învață. Exersează. Pică.