| mihaela29 a întrebat:

Vreau sa dau anul acesta la psihologie. Cine este in anul 1 la psihologie, il rog daca poate sa mi recomande o carte sau sa mi dea vre un curs, sa mi fac o idee. Va multumesc mult! puteti sa mi trimiteti si pe adresa de e mail mihaela_conrad@yahoo.com

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Buna Mihaela! si eu sunt interesata de psihologie(sunt abia in clasa a -11-a am fost anul trecut la olimpiada dar din pacate am luat locul 2 pe judet si deci nu am fost la nationala, anul viitor voi da bac-ul la psiho, acum sunt mult mai bine pregatita! As vrea sa dau si la facultate dar sunt prea multi psihologi, la mine in judet(Gorj) nu se prea gasesc locuri de munca, salariile sunt mizerabile! Stiu de la fata din Spiru Haret din anul 1 la fac. ca ea invata dupa un manual de clasa a -10- a (din liceu) inainte de primul examen(admitere) la facultate_ trebuie sa te descurci! conteaza sa ai vointa~

| EUSIATIT a răspuns:

Ooffffffffff ce se va face tara asta de atitia Pshihologi... cred ca pentru pshihiatri ar avea nevoie pentru ca ne au timpit de tot saracia grijile somajul etc etc. oare crezi ca daca te faci pshiholog o sa ajuti pe cineva? aiurea daca noi nu ne autoeducam restul. apa de ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mana si invata anatomia omului, genetica si psihologia pe care, teoretic, ar trebui sa le faci tu in liceu.Intai sa visezi astea si apoi sa te interesezi de cursurile care se predau la facultate.