| Robertmihairobert98 a întrebat:

Vreau sa devin un saman, nu este o gluma si nu as vrea sa fiu injurat, va rog sa-mi spuneti cum as putea sa ma initiez in chestia asta, multumesc astept orice, link, opinie, sfaturi etc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Finty a răspuns:

O sa-ti dau eu un raspuns relevant care sper ca te va ajuta. Lasa notiunea de saman ca e trasa de par in ziua de astazi si multi nu stiu nici macar cine au fost si ce puteam sa faca samanii.
Sfatul meu este sa te apuci sa meditezi, sunt tutoriale la toti pasii. Mediteaza "find your inner circle" si toate cele. Daca reusesti sa gasesti o cale spre spiritualitate, cred ca te va face cel putin sa te simti implinit.
Mediteaza si fa diferenta intre trup si spirit si poate candva vei ajunge sa-ti poti controla puterea spiritului in a face ceea ce puteu candva sa faca samanii. Numai bine

7 răspunsuri:
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Pai tu cam ce sti de fapt ca sunt samani? Daca chiar iti doresti sa fi unul sti "cu ce se manaca", nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine devii maestru pokemon.

| VreauMiere a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la Shaman King sau ai jucat prea mult Metin 2?

| Robertmihairobert98 explică (pentru VreauMiere):

Nup, nu m-am uitat prea mult la desenele animate si chestii, faza e ca shamanii chiar au fost reali si plus ca multe chestii s-au pierdut dar na, ceva vechi in ziua de azi este luat peste picior -.- :3 mersi pentru comentariu!

| SuzySweet a răspuns:

Ce-i aia saman?

| FxDStyle a răspuns:

Salut in primul rand te duci la un doctor si vezi daca esti sanatos.....mintal...si pe baza raspunsului de la medic mai pui odata intrebarea si te ajut eu