| karinutzaloveya a întrebat:

Vreau sa intru in clasa a 9a la liceul Dimitrie Cantemir din Iasi. Puteti va rog sa imi spuneti pareri pro si contra? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| ardillabicolor a răspuns:

Eu invat aici si iti pot spune ca e un liceu cat de cat OK. Profesorii sunt de treaba, marea majoritate. Teroarea liceului e o profesoara de stiinte sociale care preda la toate clasele, deci n-ai cum sa scapi de ea. E mai conservatoare si pare sa aiba ceva probleme cu fetele. Insa daca vii la scoala pentru invatat nu o sa ai probleme cu ea. In general profesorii sunt intelegatori si or sa te ajute foarte mult. Iti dau sfaturi si or sa te inteleaga daca n-ai avut cum sa iti inveti lectiile. Acum depinde si la ce profil vrei pentru ca profesorii difera de la profil la profil. Daca vrei la real profesorii de stiinte exacte sunt destul de severi. La uman e mult mai usor. In general lumea e de treaba, chiar ai ce vorbi cu cei care invata aici. :*

| bluesky2011 a răspuns:

Argumente importante pro si contra nu sunt, poti sa dai si la ultimul liceu din tara ca tot aia e, adica nu va invata un **** si pe voi va doare fix in coate.

| karinutzaloveya explică:

Asi vrea sa dau la stiinte sociale. Multumesc mult pentru raspunsuri. Mi-au fost de mare folos.

| ardillabicolor a răspuns (pentru karinutzaloveya):

Nu ai pentru ce! :* Eu sunt la stiinte sociale si iti pot spune ca e foarte ok.