| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa intru in liceul 'George Calinescu' din Bucuresti. Exista vreo clasa in care nu se pune accent prea mare pe matematica? laughing. Vreau mai multe detalii despre acest liceu.
Funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Filologie NU se pune accent prea mare pe Matematică!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/institutie/liceul-george-calinescu-bucuresti

http://lgcalinescu.ro/wordpress/

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

La Liceul Teoretic "George Calinescu" exista doua specializari Matematica-Informatica-s-a intrat cu 8, 49 anul trecut si Filologie-unde nu se pune accent pe Matematica, iar dintr-a XI-a nu se mai face acest obiect deloc. La Filologie media de intrare anul trecut a fost 8, 54.

| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Daca vrei sa scapii de matematica e greu dar nu cred ca vei gasi un liceu si eu am cautat multe licee cu putina matematica dabia am gasit la fara frecventa la mecanica fina in aproapiere de halele obor daca nu incearca alaturi ai doua obtiuni la mecanica fina e si liceul mihail sadooveanu sau daca nu la noi liceu tehnologic mecanica fina incearca in orice liceu daca vrei sa scapii de matematica doar la fara freventa poti eu sunt clasa 12 p3