| Madaaaaaaaaaaă a întrebat:

Vreau să mă duc la facultatea de biologie. Pe orice profil al facultății m-aș duce (biologie, biochimie și ecologie) și urmînd modulul psiho-pedagogic pot ajunge profesor?
Sau trebuie să urmez doar un proil dintre ele? (biologie)
Acest lucru se poate aplica oricări faculatății.

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cred ca poți urma orice profil. Eu studiez Farmacie și la modulul pedagogic ne-au spus ca putem preda biologie si/sau chimie, deci tu cu atât mai mult, pentru ca e facultate de biologie (indiferent de specializare). Cu modulul cred ca poți preda la generala și pentru liceu ai nevoie de master. Deși sunt scoli unde poți preda și la liceu doar cu modulul.

| Madaaaaaaaaaaă explică (pentru WhiteLife):

Aha. Multumesc!
Cred ca doar la liceele din mediul de la tara poti preda doar cu cei trei ani de facultate, fara master.

| WhiteLife a răspuns (pentru Madaaaaaaaaaaă):

Posibil și in oraș sa găsești loc, dacă au nevoie urgenta, sau dacă nu au pretenții mari.