| Scarlett011243 a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul Mihai Eminescu (Baia Mare) la profil uman.
Pe ce baza se intra?
Se da ceva examen?

Funda pentru cel/cea care stie!

Răspuns Câştigător
| jess179 a răspuns:

Banuiesc ca daca te duci la profil uman, nu se da examen. Daca vrei la profil vocational, trebuie sa dai proba.

| Scarlett011243 explică (pentru jess179):

Eu ma duc la uman la intensiv engleza... Se intra cu medie sau cum?

3 răspunsuri:
| jess179 a răspuns:

Am dat si eu proba ca sa intru la intensiv engleza, si nu am luat, Deci se da proba, dar trebuie sa faci meditatii la engleza, ca sunt probe orale si scrise.

| Scarlett011243 explică (pentru jess179):

Ah ce bine... Eu nu am nevoie de meditatii, am engleza in sange cum s-ar zice.
Oricum la oral ma pregateste mama.
Mersi mult!