| ionnik a întrebat:

Vreau sa ma mut la un profil de filologie bilingv germana. cererea de transfer mi-a fost acceptata, insa mi-e teama ca directoare liceului din care fac parte va refuza sa ma lase sa plec straight face.
am auzit mai multe povesti ca directoarea aceasta a lasat un copil sa se mute numai cand a mai venit cineva in locul lui.
ca motivatie am faptul ca am studiat germana in clasele 1-6 la un liceu cu limba materna germana in brasov si ca vreau sa urmez cursurile la un profil umanist.
este posibil sa nu ma lase sa plec?
imi este foarte teama, deoarece eu nu am nicio treaba cu profilul actual, anume economic straight face

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Mi se pare cat se poate de normal sa te muti unde vrei. E anormal ca directoarea sa-ti interzica acest lucru.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Directoarea poate decide. Daca prin plecarea ta se descompleteaza o clasa sau este altfel afectata scoala, poate sa respinga cererea.De asemenea, daca exista prea multe cereri de transfer, atunci nu aproba niciuna.

| ionnik explică:

Mentionez ca in clasa mea sunt 30 de elevi, iar normalul de nr de elevi este de 28.
in alta clasa de altfel, sunt 31 de persoane.nu ar afecta-o cu nimic

| AlexiaB a răspuns:

Poi nu stiu intreaba si tu anumite persoane.happy